Управлінець
Про спеціальність
Управлінець забезпечує ефективну взаємодію структурних підрозділів установи громадського здоров’я, спрямовує їхню діяльність на розвиток і вдосконалення з урахуванням соціальних та ринкових пріоритетів, підвищення ефективності роботи закладу. Він також визначає кадрову політику установи, забезпечує професійний розвиток працівників. Забезпечує дотримання вимог трудового законодавства, а також створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі безпечних і сприятливих умов праці.
Також управлінець організовує розробку та забезпечує реалізацію довгострокової стратегії розвитку, гарантує виконання зобов’язань перед державним та місцевим бюджетами, постачальниками, замовниками та кредиторами, а також виконання господарських і трудових договорів.
Яку роботу виконує фахівець
Якими є умови роботи і стиль життя фахівця
Кроки, які необхідно зробити, щоб стати фахівцем
Кваліфікаційні вимоги до управлінських посад у сфері громадського здоров’я різняться залежно від рівня та напряму діяльності. Для вузького фахівця, який хотів би розвиватися як управлінець/менеджер, в нагоді може стати додаткова освіта за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я».
До прикладу, щоб подаватися на посаду генерального директора ЦКПХ, претендент повинен мати магістерський диплом у галузі знань «Охорона здоров’я», проходження інтернатури за однією зі спеціальностей медико-профілактичного профілю, спеціалізацію з «Організації і управління охороною здоров’я». Або – магістерський диплом зі спеціальності «Громадське здоров’я». Або – магістерський диплом у галузі знань «Охорона здоров’я», проходження інтернатури за однією зі спеціальностей медико-профілактичного профілю та друга вища освіта магістерського рівня зі спеціальності «Менеджмент».
Також управлінець повинен мати досвід роботи, зокрема (для посади генерального директора) на керівних посадах.