Сфера громадського здоров’я рівною мірою відкриває кар’єрні можливості і для випускників немедичних спеціальностей, зокрема фахівців з природничих та соціальних наук, комунікаційників, менеджерів, екологів тощо. Залежно від посади вони повинні мати диплом бакалавра або магістра.
З-поміж посад для спеціалістів з медичною освітою йдеться, зокрема, про лікарів-імунологів, лікарів-епідеміологів, лікарів-бактеріологів, лікарів-токсикологів тощо. На ці професії необхідно навчатися у медичних університетах на магістра медицини, після чого пройти інтернатуру за більш вузькою спеціалізацією. Водночас на посадах середнього медичного персоналу можуть працювати випускники коледжів або з дипломом бакалавра.
Для фахівців немедичних спеціальностей, які хотіли б будувати кар’єру у сфері громадського здоров’я, віднедавна з’явилася особлива освітня можливість. Декілька років тому в Україні почали готувати бакалаврів та магістрів за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» в галузі знань 22 «Охорона здоров’я». Ця програма відкриває шлях до роботи в громадському здоров’ї для фахівці фактично будь-яких дотичних галузей. У такий спосіб вони можуть здобути другу вищу освіту або продовжити навчання в магістратурі після бакалаврату.
Нова професія «Фахівець з громадського здоров’я», яку готують і медичні вузи, і університети загального профілю, нарівні з професією лікаря-епідеміолога формує осердя всієї галузі, тому в цьому довіднику їй присвятили окремий розділ.