Лікар-імунолог

Про спеціальність

Основним завданням цих фахівців є проведення імунізації населення, тобто розробка заходів для зміцнення імунітету людей. Фахівці можуть працювати як лікарі, однак перспективною і масштабною сферою для імунолога наразі стає організаційна робота у сфері громадського здоров’я. Спеціалісти можуть також брати участь і у розробці вакцин.

Яку роботу виконує фахівець

У ролі лікаря імунолог надає медичну допомогу хворим з порушеннями роботи імунної системи. У якості фахівця сфери громадського здоров’я проводить оцінку та аналіз охоплення щепленнями населення, планує обсяги щеплень, прогнозує ризики розвитку інфекційних хвороб, які є вакцино керованими, контролює умови зберігання імунобіологічних препаратів, веде просвітницьку роботу здорового способу життя.

Якими є умови роботи і стиль життя фахівця

Посада імунолога поєднує офісний і мобільний режим, адже передбачає моніторингові візити у заклади системи охорони здоров’я та інші громадські установи, виїзди у складі мобільних вакцинальних бригад тощо. Також спеціалісти часто стають медійними постатями або принаймні з’являються у ЗМІ в межах просвітницької роботи.

Кроки, які необхідно зробити, щоб стати фахівцем

Повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Проходження інтернатури за спеціальністю «Терапія» з наступною спеціалізацією з «Імунології».

Кар’єрні перспективи. На які посади і в яких інституціях може претендувати фахівець

Окрім як на лікарській посаді, фахівці можуть працювати у відділах імунопрофілактики центрів контролю та профілактики хвороб, з перспективою обійняти посаду керівника відповідного відділу.

Зміст сторінки

Для покращення взаємодії з користувачем, ми використовуємо Cookie-файли.

Користуючись цим сайтом, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності