Лікар-бактеріолог

Про спеціальність

Лікарі-бактеріологи, або просто бактеріологи — це затребувані професіонали зі сфери охорони здоров’я. Вони працюють у профілактичній медицині, тобто займаються не лікарською справою, а дослідницькою. У високотехнологічних лабораторіях фахівці проводять тести зразків навколишнього середовища та біоматеріалу, ідентифікуючи та досліджуючи бактерії, що призводять до хвороб людей, тварин або рослин.

Яку роботу виконує фахівець

Планує та проводить бактеріологічні дослідження проб води, грунту, повітря, харчових продуктів, біоматеріалу тощо. Проводить статистичну обробку даних. Бере участь в прогнозуванні захворюваності та визначенні причин виникнення спалахів хвороб. Веде облікову та звітну документацію.

Якими є умови роботи і стиль життя фахівця

Робочим середовищем бактеріолога є лабораторія. Це і світлі просторі приміщення для підготовки матеріалу чи обліку результатів досліджень, і ізольовані обладнані приміщення для проведення дослідів.

Часом ця посада може вимагати присутності на робочому місці якнайшвидше з моменту завершення досліду на обладнанні, коли критично необхідно передати результати одразу.

Однак загалом робочий день бактеріолога нормований, а кожен ранок фахівця супроводжується певною інтригою чи інтересом, коли після проведених маніпуляцій врешті проявляються результати досліду.

Кроки, які необхідно зробити, щоб стати фахівцем

Вища освіта другого (магістерського) рівня галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина», в тому числі «Медико-профілактична справа», «Педіатрія» або «Технології медичної діагностики та лікування», проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» або «Мікробіологія і вірусологія. За умови проходження інтернатури з будь-якої іншої спеціальності – спеціалізація за фахом «Бактеріологія».

Кар’єрні перспективи. На які посади і в яких інституціях може претендувати фахівець

Фахівці можуть працювати у лабораторіях лікарень або державних структур охорони здоров’я, наприклад, центрів контролю та профілактики хвороб, Центру громадського здоров’я, можуть бути консультантами на проєктній основі в різноманітних урядових та міжнародних програмах. Лікар-бактеріолог може стати у перспективі завідувачем лабораторії або всього відповідного відділу. Також можуть працювати в агробізнесі чи на виробництвах, зокрема, харчових. До того ж, оскільки це професія вузької спрямованості, вона дозволяє здійснювати унікальні наукові дослідження.

Зміст сторінки

Для покращення взаємодії з користувачем, ми використовуємо Cookie-файли.

Користуючись цим сайтом, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності