Фахівець з громадського здоров'я

Фахівець з громадського здоров’я – це відносно нова професія в Україні. Хто це такий? Це той спеціаліст або спеціалістка, який дбає про те, щоб запобігати захворюванням серед населення.

Ключовий момент: фахівець з громадського здоров’я – не лікар і не потребує медичної освіти! Він не лікує хвороби. Фахівці з громадського здоров’я роблять усе, щоб цих хвороб не виникало: запроваджують програми вакцинації, кампанії про шкоду тютюну та алкоголю, промотують здоровий спосіб життя, стежать за розповсюдженням інфекційних хвороб, щоб вчасно зупиняти епідемії – словом, формують та впроваджують таку державну політику, за якої люди будуть менше хворіти і довше жити.

Що вміє фахівець з громадського здоров’я?

Громадське здоров’я – це міждисциплінарна сфера, яка поєднує теорію та практику з різних галузей і наукових дисциплін: медицини, екології, біології, статистики, соціологічних, юридичних, економічних та політичних наук.

Відтак, відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери охорони здоров’я фахівець з громадського здоров’я повинен мати знання про:

Для фахівця з громадського здоров’я важливо пропагувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, вести активний спосіб життя. Важливими є комунікативні навики, здатність систематизувати та аналізувати інформацію, розумітися у захворюваннях та симптомах, діяти в екстрених ситуаціях та швидко приймати рішення.

Кар’єра випускника з дипломом «Фахівець з громадського здоров’я»

За кордоном буквально в кожній організації є фахівець з громадського здоров’я. Так само буде і в Україні: уже кілька років попит на цю професію зростає. В умовах постійного впровадження інноваційних технологій у закладах охорони здоров’я є постійний запит на кваліфікованих працівників, які не лише розуміються в області медицини, але і володіють знаннями про новітні підходи вирішення гострих питань.

Випускник спеціальності «Громадське здоров’я» після закінчення університету буде готовий для роботи у системі адміністрації та управління закладами охорони здоров’я, наприклад у госпіталях, клініках, санаторіях, будинках опіки, реабілітаційних центрах, центрах beauty індустрії. Це буде управлінсько-адміністративна робота з певними знаннями в області медицини.

Для фахівця з громадського здоров’я доступні вакансії як у державному, так і в приватному секторах. Громадський сектор також потребує таких спеціалістів.

Які посади можуть обіймати випускники?
Починати кар’єру в громадському здоров’ї можна вже з дипломом бакалавра.

Де навчають професії «Фахівець з громадського здоров’я»?

Спеціальність “Громадське здоров’я” має номер 229 і належить до галузі знань “Охорона здоров’я».

За цією спеціальністю у закладах вищої освіти України діють і бакалаврські, і магістерські програми. Вступити в магістратуру з «Громадського здоров’я» можливо, маючи бакалаврський диплом з будь-якої, навіть зовсім не пов’язаної з медициною, спеціальності. Програми навчання доступні у ЗВО вузького профілю (медичних, фізичного виховання), а також в університетах загального профілю.

Наприклад, вступити на спеціальність 229 “Громадське здоров’я» можна у таких закладах вищої освіти:

Перевіряйте наявність конкурсних пропозицій на спеціальність 229 «Громадське здоров’я» безпосередньо у закладах освіти! Здобувайте освіту за новою спеціальністю і долучайтеся до розбудови системи громадського здоров’я!

Для пошуку університету по обраній спеціальності можна скористатися цим ресурсом: https://registry.edbo.gov.ua/search/.

Зміст сторінки

Для покращення взаємодії з користувачем, ми використовуємо Cookie-файли.

Користуючись цим сайтом, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності