Доходи і соціальні гарантії
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 28 від 13 січня 2023 року, для медичних працівників та фахівців з реабілітації, які працюють на повну ставку, держава забезпечує мінімальні виплати у розмірі: 20 тис. грн – для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров’я (крім лікарів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я; 13,5 тис. грн – для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров’я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців.
Оплата праці може бути підвищена шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Крім того, на час воєнного стану для осіб, які працюють на територіях активних бойових дій, встановлений мінімальний розмір оплати праці на рівні 28 тис грн і 18 тис грн відповідно, а для тих, хто виконує свої професійні обов’язки на територіях можливих бойових дій – 23 тис грн і 15,5 тис грн.
У комерційному та громадському секторі рівень зарплат залежить від ситуації на ринку праці, але зазвичай є вищим.
Обласні центри контролю та профілактики хвороб мають територіальні структурні підрозділи, які діють на рівні районів області. Новий спеціаліст, будуючи кар’єру, вже у перші роки може очолити такий територіальний підрозділ. На відміну від багатьох інших професійних сфер, переїзд до столиці тут не є обов’язковою умовою кар’єрного зростання.
Розділ підготовлений за матеріалами сайтів ЦКПХ, ЦГЗ, МОЗ, Кабінету Міністрів України, business.diia.gov.ua, publichealthdegrees.org/careers/, видання «Принципи відновлення та трансформації системи охорони здоров’я в Україні. Копенгаген, Європейське регіональне бюро ВООЗ, 2022 р. Ліцензія: CC BY-NC-SA 3.0 IGO» та даних з відкритих джерел