Центр громадського здоров’я (ЦГЗ)

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) – це головна експертна установа МОЗ України у сфері громадського здоров’я.

ЦГЗ надає дані щодо захворювань та епідемій, займається промоцією здорового способу життя, реагує на надзвичайні ситуації та загрози здоров’ю населення, розробляє професійні та освітні стандарти, освітні продукти, створює умови для безперервного професійного розвитку та покращення якості освіти у сфері ГЗ. Також формуємо доказову базу, висновки чи рекомендації для підготовки управлінських рішень в громадському здоров’ї на державному та місцевому рівні.

У його складі є відділи організації епіднагляду, статистики та аналізу, трансфузії, імунізації, інфекційного контролю, відділ наукових, економічних досліджень та інші дослідницькі відділи, відділ супроводу реформ та регіонального розвитку, розвитку освітніх програм та професійних компетенцій, управління проєктами та міжнародної співпраці, відділ комунікацій та інформаційно-роз’яснювальної роботи та ін.

Також до складу ЦГЗ входять референс-лабораторії, які є головними лабораторіями у системі громадського здоров’я з певних видів досліджень – мікробіологічних та паразитологічних досліджень, вірусологічних досліджень, лабораторія з дослідження особливо небезпечних патогенів, діагностики ВІЛ/СНІДу.

У ЦГЗ відкриваються вакансії для роботи на постійній або проєктній основі у численних програмах для фахівців з медичною освітою (вірусологів, епідеміологів, бактеріологів, паразитологів, гігієністів, лаборантів і фельдшерів-лаборантів), освітою у громадському здоров’ї, соціальних та поведінкових науках, управлінні та адмініструванні. Також установа потребує аналітиків, комунікаційників, юристів, біологів і мікробіологів, економістів та багато ін.

В центрах працюють епідеміологи, лікарі із загальної, комунальної, харчової та радіаційної гігієни, лікарі з гігієни дітей та підлітків, лікарі – бактеріологи, вірусологи, паразитологи, біологи, мікробіологи, хіміки, інженери–метрологи та інженери з обслуговування обладнання, інженери з охорони праці, економісти та юристи, комунікаційники, фельдшери-лаборанти, сестри медичні, помічники лікарів–епідеміологів та фельдшери санітарні.

Територіально на рівні області ЦКПХ також мають відокремлені районні відділи з лабораторіями в їхньому складі. Молодий спеціаліст у ЦКПХ може у перші роки роботи очолити структурний або територіальний підрозділ.

Для покращення взаємодії з користувачем, ми використовуємо Cookie-файли.

Користуючись цим сайтом, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності