Управлінець

Про спеціальність

Управлінець забезпечує ефективну взаємодію структурних підрозділів установи громадського здоров’я, спрямовує їхню діяльність на розвиток і вдосконалення з урахуванням соціальних та ринкових пріоритетів, підвищення ефективності роботи закладу. Він також визначає кадрову політику установи, забезпечує професійний розвиток працівників. Забезпечує дотримання вимог трудового законодавства, а також створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі безпечних і сприятливих умов праці.

Також управлінець організовує розробку та забезпечує реалізацію довгострокової стратегії розвитку, гарантує виконання зобов’язань перед державним та місцевим бюджетами, постачальниками, замовниками та кредиторами, а також виконання господарських і трудових договорів.

Яку роботу виконує фахівець

Однією з ключових серед управлінських посад у сфері громадського здоров’я є позиція генерального директора Центру контролю і профілактики хвороб. Він відповідає за реалізацію основних функцій громадського здоров’я в межах території відповідної області чи міста Києва, зокрема щодо: здійснення епідеміологічного нагляду і аналізу; проведення оцінки ризиків для здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення регіону; проведення за результатами такої оцінки відповідних профілактичних, обстежувальних, консультаційних та інших заходів; надання рекомендацій щодо усунення ризиків у сфері санітарно-епідемічного благополуччя населення; індикацію та ідентифікацію збудників інфекційних хвороб; реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я. Генеральний директор ЦКПХ також здійснює повноваження головного державного санітарного лікаря відповідної області чи міста Києва.

Якими є умови роботи і стиль життя фахівця

Робота керівника закладу громадського здоров’я не обмежується лише управлінськими функціями. Він також здійснює зовнішнє представництво закладу в адміністративних органах, захищає його інтереси в суді. Важливою частиною роботи управлінця є комунікації зі ЗМІ та інформування суспільства про заходи, які здійснює його установа чи підрозділ, а також надання рекомендацій населенню. Оскільки охорона громадського здоров’я це глобальне завдання, яке потребує узгоджених дій представників усіх країн і територій, управлінець також підтримує регулярну комунікацію і здійснює обмін досвідом з колегами за кордоном та в інших регіонах країни.

Кроки, які необхідно зробити, щоб стати фахівцем

Кваліфікаційні вимоги до управлінських посад у сфері громадського здоров’я різняться залежно від рівня та напряму діяльності. Для вузького фахівця, який хотів би розвиватися як управлінець/менеджер, в нагоді може стати додаткова освіта за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я».

До прикладу, щоб подаватися на посаду генерального директора ЦКПХ, претендент повинен мати магістерський диплом у галузі знань «Охорона здоров’я», проходження інтернатури за однією зі спеціальностей медико-профілактичного профілю, спеціалізацію з «Організації і управління охороною здоров’я». Або – магістерський диплом зі спеціальності «Громадське здоров’я». Або – магістерський диплом у галузі знань «Охорона здоров’я», проходження інтернатури за однією зі спеціальностей медико-профілактичного профілю та друга вища освіта магістерського рівня зі спеціальності «Менеджмент».

Також управлінець повинен мати досвід роботи, зокрема (для посади генерального директора) на керівних посадах.

Кар’єрні перспективи. На які посади і в яких інституціях може претендувати фахівець

Управлінські посади, зокрема позиції генерального директора та керівників підрозділів, є в ЦКПХ та ЦГЗ МОЗ України. Найвищими посадами у сфері громадського здоров’я в Україні є позиції головного державного санітарного лікаря (заступника міністра МОЗ) та генерального директора ЦГЗ, який водночас є заступником головного державного санітарного лікаря.

Зміст сторінки

Для покращення взаємодії з користувачем, ми використовуємо Cookie-файли.

Користуючись цим сайтом, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності