Лікар-вірусолог

Про спеціальність

Вірусологи — дефіцитні спеціалісти в Україні, завдання яких ідентифікувати та досліджувати збудники вірусних захворювань. Ця професія з одного боку наближена до природничих наук та генетики, тому що має справу з природою, будовою вірусів, а з іншого боку — до медицини та фармакології, адже одним із завдань має протидію епідеміям та винайдення противірусних вакцин.

Яку роботу виконує фахівець

Виявляє за допомогою різних тестів на обладнанні збудники вірусних інфекцій в отриманому біоматеріалі. Аналізує дані для цілей епідеміологічного моніторингу та інфекційного контролю. Бере участь в прогнозуванні захворюваності та визначенні причин поширення вірусних хвороб, сезонних підйомів захворюваності. Бере участь у плануванні протиепідемічних та профілактичних заходів.

Якими є умови роботи і стиль життя фахівця

Основне місце роботи це лабораторія, оснащена обладнанням для дослідів, а також обчислювальною технікою для аналізу і обліку результатів досліджень. Через специфіку матеріалу, з яким працює фахівець, на робочому місці діють особливі вимоги до безпеки, а вірусологи носять спеціальний одяг. Все це додає атмосфері робочого місця експериментаторського духу і відчуття “закритості” від широкого загалу.

Робота в лабораторії нормована, але в періоди значного підвищення захворюваності фахівцям надходить більше зразків для дослідів, тож навантаження зростає і може вимагати роботи у різні зміни.

Кроки, які необхідно зробити, щоб стати фахівцем

Вища освіта другого (магістерського) рівня галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина», в тому числі «Медико-профілактична справа», «Педіатрія» або «Технології медичної діагностики та лікування», проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» або «Мікробіологія і вірусологія. За умови проходження інтернатури з будь-якої іншої спеціальності – спеціалізація за фахом «Вірусологія».

Кар’єрні перспективи. На які посади і в яких інституціях може претендувати фахівець

Фахівці працюють у вірусологічних лабораторіях на базі лікарень або інших установ, зокрема державних центрів контролю та профілактики хвороб, можуть залучатися на проєктній основі до урядових та міжнародних програм в ролі консультантів. Вірусолог у перспективі може стати завідувачем вірусологічної лабораторії або всього відповідного відділу. Також місцем роботи можуть бути дослідні станції.

Зміст сторінки

Для покращення взаємодії з користувачем, ми використовуємо Cookie-файли.

Користуючись цим сайтом, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності